У 2025 році NASA запустить апарат для збирання космічного пилу

NASA планує запустити в космос автоматичний зонд IMAP. Він вивчатиме частинки космічного пилу, що залітають у нашу Сонячну систему ззовні. Старт запланований на травень 2025 року.

Зонд IMAP
Зонд IMAP. Джерело: Courtesy of NASA/Johns Hopkins APL/Princeton University

Зонд IMAP готується до старту

У 2025 році у космос має вирушити зонд Interstellar Mapping and Acceleration Probe (IMAP), розробником якого є NASA. Він відправиться у точку Лагранжа L1 системи Земля — Сонце. Основною метою цієї космічної програми буде вивчення геліосфери.

Геліосферою називається сферична бульбашка навколо Сонячної системи, в якій відчувається тиск сонячного вітру — різноманітних частинок, що летять вусібіч від нашого світила. Для цього IMAP нестиме на собі 10 наукових приладів.

Одним із них є великий міжзоряний пиловий експеримент (IDEX). Цей пристрій має форму барабана і призначений для захоплення та аналізу крихітних частинок пилу з космосу, які долають опір сонячного вітру та проникають крізь геліосферу в нашу Сонячну систему.

Навіщо вивчати космічний пил?

Раніше вчені вважали, що космічний пил, розсіяний у міжзоряному просторі, закриває від нас частину світла далеких світил. Проте тепер є припущення, що ці крихітні тверді частинки можуть чимало розповісти про зорі, адже народилася поблизу від іншого сонця.

Однак зробити це вкрай непросто, бо для того, щоб подолати бар’єр геліосфери, пил повинен мати високу енергію. Як наслідок, швидкість частинок складає 160 тис. км/год. Проте IMAP цілком зможе з нею впоратися.

Науковці сподіваються, що IMAP допоможе зрозуміти хімічний склад ранньої Сонячної системи. Звичайно, частинки, які мільйони років летять до нас від інших зір — це не зовсім те, з чого колись утворилися планети, однак вони — найбільш схожа на ту речовину річ, яку ми можемо дослідити.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна