«Тяньвень-1» вийшов на опорну орбіту

24 лютого китайський зонд «Тяньвень-1» здійснив успішний маневр, який перевів його на опорну орбіту навколо Марса. Її нахил становить 86°, перицентр розташований на відстані 280 км від поверхні планети, а апоцентр — на висоті 59 тис. км.

«Тяньвень-1» (фото зроблене відокремлюваною камерою). Джерело: CNSA

«Тяньвень-1» залишатиметься на опорній орбіті протягом наступних трьох місяців. Співробітники групи супроводу використають цей час для картографування марсіанської поверхні та збору даних про місце, яке було обрано для посадки ровера, що поки що перебуває у зв’язці з орбітальним модулем.

Наприкінці травня — на початку червня спускальний апарат із ровером відокремиться від орбітального зонда. Якщо все пройде за планом, він сяде в південній частині Рівнини Утопії (Utopia Planitia) — великої низовини в північній півкулі Марса. Цей регіон характеризується відносно рівною поверхнею та низьким числом ударних кратерів. Судячи з усього, в далекому минулому там на поверхню виходили ґрунтові води, що призводило до утворення грязьових потоків. Тому місце посадки становить значний науковий інтерес. У спускального апарата «Тяньвень-1» є й резервний посадковий майданчик, розташований у південно-східній частині Рівнини Утопії, де в давнину текли потоки лави з довколишніх вулканів.

Знімок Марса, зроблений китайським апаратом «Тяньвень-1» з відстані 2,2 млн км. Джерело: CASC/CNSA

Що стосується орбітального зонда «Тяньвень-1», то після висадки ровера він здійснить ще один маневр і перейде на наукову орбіту з перицентром 265 км і апоцентром 12 тис. км. На ній апарат продовжить знімкування марсіанської поверхні, а також займеться дослідженнями іоносфери, дистанційним зондуванням складу поверхневих порід і пошуками покладів водяного льоду.

За матеріалами https://www.chinadaily.com.cn