Традиції ESO

Усі колективи мають свої традиції. Персонал Паранальської обсерваторії не є винятком із цього правила. На початку робочої зміни її співробітники збираються на спостережній платформі помилуватися заходом Сонця.

Допоміжний телескоп ESO під час закату. Джерело: G. Hüdepohl (atacamaphoto.com)/ESO

Представлене фото демонструє цей ритуал. На знімку також можна побачити один з чотирьох 1,8-метрових Допоміжних телескопів (AT), що входять до складу Дуже великого телескопа Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO).

Телескопи AT не є стаціонарними. Вони можуть пересуватися по рейкових коліях і працюють разом, утворюючи єдиний «віртуальний» інструмент — Дуже великий телескоп-інтерферометр (VLTI), що використовує методи інтерферометрії для складання світлових сигналів від індивідуальних інструментів і завдяки цьому досліджує космос із більшою чіткістю. У комплекс VLT також входять чотири стаціонарних 8,2-метрових Основних телескопи. Вони здатні працювати як окремо, так і в складі VLTI.

Помаранчевий відтінок сонячного світла на заході пояснюється впливом земної атмосфери. Вона по-різному розсіює світло, що потрапляє на Землю з космосу, в залежності від його кольору. Коли Сонце перебуває низько над горизонтом, сині промені розсіюються та не досягають наших очей — залишаються тільки помаранчеві, жовті та червоні.

За матеріалами: https://www.eso.org