Thales Alenia Space побудує два модулі для космічної станції Axiom

Компанія Thales Alenia Space отримала контракт на створення двох житлових модулів (Hub One та Hub Two) для Axiom Space. Спочатку вони доповнять приватний сегмент МКС, а після завершення її роботи будуть виведені з її складу й утворять першу в світі приватну орбітальну станцію.

За умовами угоди, загальна сума якої склала 110 млн євро, Thales Alenia Space виготовить корпуси модулів та обладнає їх захистом від мікрометеоритів і космічного сміття. Збірка Hub One почнеться вже у вересні нинішнього року та завершиться у наступному. Потім його доставлять на завод Axiom у Х’юстоні, де інтегрують і оснастять усіма необхідними системами. Запуск модуля запланований на 2024 рік; він має зістикуватися з відсіком Harmony, який, до речі, теж побудувала Thales Alenia Space. Hub Two буде доставлений у Х’юстон 2024-го і запущений 2025 року.

Кожен із модулів розрахований на перебування до чотирьох осіб. Hub One і Hub Two використовуватимуться для проживання екіпажу, проведення експериментів і досліджень, а також для розміщення космічних туристів.

Виготовлення структурних елементів першого модуля станції Axiom Space. Джерело: Thales Alenia Space

Варто зазначити, що станція Axiom має складатися загалом із п’яти модулів. До перших двох згодом долучать додатковий відсік із великим оглядовим куполом, призначеним для спостережень Землі, лабораторно-виробничий відсік і енергетичну вежу. На ній буде розміщений масив сонячних батарей, а також встановлені допоміжні системи життєзабезпечення та складські приміщення.