TGO зробив «ювілейний» знімок

Представлене зображення було отримано 13 грудня 2020 року камерою CaSSIS, встановленою на борту апарата TGO (Trace Gas Orbiter). Воно демонструє ділянку регіону, під назвою Хребет Сонця (Solis Dorsum). Він являє собою систему хребтів і гряд, розташованих на території провінції Фарсіда — гігантського вулканічного нагір’я, яке, залежно від методики підрахунку, займає від 10% до 25% марсіанської поверхні.

Регіон Solis Dorsum. Джерело: ESA/Roscosmos/CaSSIS

Гряда, зображена на знімку TGO, також є продуктом вулканічної активності. Вона утворилася після того, як базальтова лава, що розлилася в результаті вивержень, охолола та стиснулася. Найчастіше подібні структури повторюють форму розташованих під ними деталей рельєфу. Іноді їх ще називають «венами» — за зовнішню схожість із людськими венами, що виступають з-під шкіри.

Світлина Хребта Сонця цікава не тільки з наукового, а й символічного погляду. Це 20-тисячний знімок, зроблений зондом TGO після його виходу на ареоцентричну орбіту 2016 року. Весь цей час апарат займався аналізом атмосфери Червоної планети, а також вивчав її поверхню. Після посадки ровера ExoMars його також використовуватимуть як ретранслятор і пересилатимуть на Землю всі дані, зібрані мобільною лабораторією.