TESS виявив субнептун у червоного карлика

Команда французьких астрономів повідомила про виявлення нової екзопланети, що отримала позначення TOI-269 b. Вона обертається навколо червоного карлика TOI-269, розташованого на відстані 186 світлових років від Землі. Відкриття було зроблене під час аналізу даних, зібраних телескопом TESS. Згодом знахідку підтвердили й через наземні спостереження.

Екзопланета в уявленні художника. Джерело: NASA

Маса і радіус зорі TOI-269 приблизно в 2,5 раза менше, ніж у Сонця, за температури поверхні 3200°C. Щодо її компаньйона, то він був класифікований як субнептун. Радіус екзопланети перевищує земний у 2,77, а маса — у 8,8 раза. Вона робить одне обертання навколо зорі за 3,7 доби. Згідно з розрахунками, рівноважна температура її денного боку становить 250°C.

Відповідно до сучасних уявлень, TOI-269 b навряд чи є перспективним місцем для пошуків позаземного життя, проте цей світ все ж представляє певний науковий інтерес. По-перше, екзопланета має досить витягнуту орбіту. Її ексцентриситет становить 0,425. Це вказує на те, що TOI-269 b лише недавно перейшла на нинішню орбіту.

Другим цікавим фактом є середня щільність TOI-269 b. Вона становить 2,28 г/см2, що значно менше, ніж у кам’яних планет. Тобто цей світ має протяжну оболонку, що складається з летючих речовин. Вона може стати ціллю для телескопів наступного покоління, які спробують визначити її хімічний склад.

За матеріалами: https://phys.org