TESS виявив новий теплий мінінептун

Використовуючи дані, зібрані телескопом TESS, міжнародна команда астрономів виявила новий теплий мінінептун, що отримав позначення TOI-1201b. Він обертається навколо основного компонента подвійної зоряної системи, розташованої на відстані 122 світлових роки від Сонця. Її вік оцінюється в 600-800 млн років.

Мінінептун в уяві художника. Джерело: NASA/GSFC/Frank Reddy

Вченим удалося встановити, що маса TOI-1201b складає 6,28 земної, а її радіус перевищує відповідний параметр Землі в 2,41 раза. Ці дані дозволили розрахувати середню густину екзопланети, яка становить приблизно 2,45 г/см³.

Період обертання TOI-1201b — 2,5 доби. Її орбіта проходить на відстані 0,0287 а.о. (4,2 млн км) від батьківської зорі. Попри те, що світило є тьмяним червоним карликом, випромінюваного ним тепла вистачає, щоб розігріти атмосферу планети до досить великих значень. Розрахунки показують, що її рівноважна температура становить приблизно 430°C. Тому астрономи зарахували цей об’єкт до класу теплих мінінептунів.

Вчені також зареєстрували ще один транзитний сигнал у цій системі з періодичністю 102 дні, який може відповідати другій екзопланеті з масою в 27 земних. Однак для підтвердження чи спростування її наявності необхідні додаткові спостереження.

За матеріалами: https://phys.org

Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю