TESS виявив дві «теплі» екзопланети

Команда американських астрономів оголосила про відкриття двох раніше невідомих екзопланет, зроблених в результаті аналізу фотометричних даних, зібраних космічним телескопом TESS.

Джерело: Waalkes et al., 2020.

Знайдені об’єкти отримали позначення TOI 122b та TOI 237b. Вони обертаються навколо червоних карликів, розташованих на відстані відповідно 206 та 124 світлових років від Сонця.

TOI 122b у 2,7 раза більше та у 8,8 раза масивніше за нашу планету. Її орбіта проходить на відстані близько 6 млн км від поверхні центральної зірки, один оберт навколо якої вона здійснює всього за 5 днів. Розрахунки показують, що рівноважна температура освітленої сторони екзопланети становить 155 °C.

TOI 237b схожа на Землю трохи більше. Її радіус перевищує земний у 1,4 раза, маса – у 3 рази, а орбіта проходить у 4,5 млн км від червоного карлика. Але оскільки він менший і холодніший, ніж TOI 122, то й умови на поверхні його супутника повинні бути дещо «сприятливішими». За оцінками астрономів, температура денної сторони нововідкритої планети вбирається у 80°C.

За матеріалами: https://phys.org