TESS виявив три екзопланети біля молодої зорі

Космічному телескопу TESS вдалося ідентифікувати три екзопланети, що обертаються навколо молодої сонцеподібної зорі TOI 451. Вона розташована на відстані 400 світлових років від Сонця і входить до складу потоку Риб-Ерідана — нещодавно відкритого зоряного скупчення, вік якого оцінюють у 120 млн років.

Схема зоряної системи TOI 451. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Center

TOI 451 у минулому вже привертала увагу астрономів. Спостереження, проведені в 2009-2011 роках місією NEOWISE, показали, що ця зоря оточена поясом, який складається з пилу та кам’яних уламків. Він розташований на відстані близько 5 а. о. від світила. Крім того, з великою часткою ймовірності TOI 451 є потрійною системою: на відстані 4700 а. о. від неї розташована пара тьмяних червоних карликів, що обертаються один навколо одного.

Тепер ми знаємо, що TOI 451 до того ж має щонайменше три екзопланети. Їхні періоди обертання становлять 1,9, 9,2 і 16 днів, а радіуси — 1,9, 3,1 і 4,1 радіуса Землі. Через невелику відстань до центральної зорі всі вони дуже сильно розігріті. За оцінками астрономів, температура денного боку першої з них сягає 1200°C, найбільш віддаленої від світила — 450°C.

Зоряний потік Риби-Ерідан. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Center

Що стосується фізичних характеристик цих світів, то дві зовнішні екзопланети, найімовірніше, є газовими гігантами, тоді як внутрішня — це або газовий міні-нептун, або кам’яниста суперземля. Вченим потрібні додаткові вимірювання, щоб точніше визначити масу нововідкритих об’єктів.

За матеріалами https://www.nasa.gov