TESS відкрив три екзопланети у молодої зірки

Космічному телескопу TESS вдалося виявити три екзопланети, що обертаються навколо молодої сонцеподібної зірки TOI 451. Вона знаходиться на відстані 400 світлових років від Сонця і є частиною потоку Риб-Ерідана — нововідкритого зоряного скупчення, вік якого, за оцінками, становить 120 мільйонів років.

Схема зоряної системи TOI 451. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Center

TOI 451 у минулому вже привертала увагу астрономів. Спостереження, проведені в період з 2009 по 2011 рік місією NEOWISE, показали, що ця зірка оточена кільцем із пилу та кам’яних уламків. Воно розташоване на відстані близько 5 а.о. від світила. Крім того, TOI 451 — потрійна система: на відстані 4700 а.о. від основного компонента знаходиться пара тьмяних червоних карликів, що обертаються один навколо одного.

Тепер ми знаємо, що в TOI 451 також є принаймні три екзопланети. Їхні періоди обертання становлять 1,9, 9,2 і 16 днів, а радіуси — відповідно 1,9, 3,1 і 4,1 радіуса Землі. Через малу відстань до центральної зірки всі вони дуже гарячі. Астрономи підрахували, що температура денної сторони першої з них досягає 1200 градусів Цельсія, найвіддаленішої від світила — 450°C.

Зоряний потік Риби-Ерідан. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Center

Що стосується фізичних характеристик цих світів, то дві зовнішні екзопланети, швидше за все, є газовими гігантами, в той час як внутрішня — це або газовий міні-Нептун, або скеляста супер-Земля. Вченим знадобляться додаткові вимірювання, щоб точніше визначити масу нововиявлених об’єктів.

За матеріалами: https://www.nasa.gov