Тернопільська школярка представить Україну на міжнародній олімпіаді з астрономії

Учениця Тернопільського ліцею «Українська гімназія» імені Івана Франка, Уляна Гербут, здобула перше місце у всеукраїнському відборі на міжнародну молодіжну олімпіаду з астрономії та астрофізики, що відкриває їй шлях до престижного змагання в столиці Непалу — Катманду.

Шлях до міжнародного визнання

Тернопільська учениця Уляна Гербут, яка вирушить на міжнародну олімпіаду з астрономії та астрофізики у Непал. Джерело: Уляна Гербут

Уляна поділилася, що рішення взяти участь в олімпіаді було її власною ініціативою. Вона вперше почула про цю можливість під час участі в учнівській олімпіаді для старшокласників, де, на жаль, не пройшла на міжнародний етап. Однак дівчина не здалася і вирішила спробувати свої сили в юніорській олімпіаді.

«Це змагання для юніорів, учасників до 15 років. Як тільки я дізналася про цю можливість, одразу вирішила взяти участь. Це було моє особисте бажання», — розповідає Уляна.

Важкі випробування на шляху до перемоги

Відбір на міжнародну олімпіаду складався з трьох етапів, останній з яких проходив у Києві з 29 липня по 4 серпня. За словами Уляни, цей процес вимагав не лише глибоких знань з астрономії, а й значної витривалості.

Учасники Всеукраїнської олімпіади для юніорів з астрономії та астрофізики. Джерело: Уляна Гербут

«Кожен день був справжнім випробуванням, адже ми працювали по 8 годин. Це були або лекції, або контрольні роботи. Звичайно, було складно, але я залишалася спокійною. Найбільше хотілося просто лягти й відпочити», — зізнається дівчина.

Представлення України на світовій арені

Результати відбору оголосили в останній день, і тепер Уляна з нетерпінням готується представляти Україну на міжнародному рівні. Олімпіада відбудеться з 3 по 10 жовтня у столиці Непалу — Катманду.

Уляна Гербут разом з учителькою, яка готувала її до олімпіади. Джерело: Уляна Гербут

«Ще досі не можу повірити, що я їду на міжнародну олімпіаду в іншу країну. Я ніколи не була за межами Європи. Але для мене головне — не подорожі, а участь в олімпіаді», — зазначає Уляна.

Джерело: Тернопільська газета

Гравітаційні хвилі відкривають раніше небачені властивості нейтронних зір
Китайці досліджують у космосі стародавні мікроорганізми
3D-друк на орбіті: екіпаж МКС вперше надрукував металеву деталь
На Місяці знайшли сліди вулканізму віком 120 млн років
Космічний детектив: телескоп Hubble розкрив таємницю зниклої марсіанської води
За марсіанським ґрунтом: Китай запустить місію «Тяньвень-3» у 2028 році
Інопланетне життя може не знати, що таке день і ніч
BepiColombo вперше зазнімкував південний полюс Меркурія
Крики та сварки: NASA визнала розбіжності з Boeing щодо Starliner
Клімат не змінюється? Температура повітря у Києві встановила новий рекорд