Астрономи, які працюють із телескопом «Субару», опублікували новий знімок. Він демонструє «танець» двох галактик, які зливаються.
Зафіксовані на знімку «Субару» галактики, відомі під позначеннями NGC 5257 і NGC 5258. Вони розташовані на відстані 345 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Діви.
NGC 5257 і NGC 5258 зовні чимось нагадують пару танцюристів, що тримаються за руки. Це пояснюється тим, що галактики активно взаємодіють між собою. Гравітація витягнула частину зір і газу з них, утворивши своєрідний міст, що з’єднує їх. Вона також призвела до ущільнення газопилових хмар, спровокувавши спалах зореутворення. На світлині «Субару» можна побачити яскраві цятки в спіральних рукавах галактик. Це зоряні ясла, де народжуються нові світила.
Злиття, що почалося, також забезпечило потоком «їжі» розташовані в центрах NGC 5257 і NGC 5258 надмасивні чорні діри. Речовина утворила навколо них акреційні диски, які є потужними джерелами випромінювання.
Пара галактик має приблизно однакові розміри та масу. Тому в процесі злиття їхні початкові структури будуть повністю знищені. Згодом вони зіллються в абсолютно новий єдиний об’єкт: еліптичну галактику. Вважається, що в далекому майбутньому така ж доля чекає і на наш Чумацький Шлях. Приблизно через 4,5 млрд років він почне злиття з галактикою Андромеди, яке призведе до формування єдиної еліптичної галактики.
За матеріалами subarutelescope.org