Астрономи, які працюють на телескопі «Субару», поділилися зображеннями дивовижного і вельми рідкісного об’єкта. Їм вдалося зазнімкувати галактику з трьома кільцями.
Для класифікації галактик більшість астрономів використовують т. зв. послідовність Габбла, запропоновану ще 1926 року. Згідно з нею, галактики поділяються на еліптичні, лінзоподібні та спіральні (з перетинкою або без неї). Галактики неправильної форми, які не вписуються в жодну з перерахованих вище категорій, класифікуються як неправильні.
Хоча ця класифікація може бути використана для більшості галактик, деякі з них не підходять під жодну категорію, хоча й мають правильну форму. Мова про кільцеві галактики. Вони характеризуються наявністю щільного ядра, оточеного протяжним кільцем яскравих молодих зір, відокремлених від ядра деякою відстанню. Візуально кільцеподібні галактики схожі на планетарні туманності.
У астрономів є різні гіпотези походження кільцевих галактик. Найпопулярніша версія стверджує, що вони виникають унаслідок взаємодій і злиттів зі своїми галактичними сусідами. Утім, існують і альтернативні гіпотези, що припускають акрецію речовини карликових галактик-супутників або виникнення нестабільності в перетинці.
У будь-якому разі кільцеві галактики досить рідкісні. Однак об’єкт, зазнімкований «Субару», виділяється навіть на їхньому тлі. Адже ця галактика, яка розташована на відстані 800 млн світлових років від Землі, має не одне, і навіть не два, а цілих три кільця! Це робить її винятково рідкісною та цінною для подальших наукових досліджень.
Раніше ми розповідали про те, як «Субару» зазнімкував галактику з полярним кільцем.
За матеріалами Subaru