Телескоп NELIOTA зафіксував соте падіння метеорита на Місяць

Новини астрономії, астрофізики та космології

1 березня 2020 року, фінансований ESA автоматизований телескоп проєкту NELIOTA (Near-Earth object Lunar Impacts and Optical TrAnsients), зареєстрував спалах на поверхні Місяця. Цей спалах був викликаний падінням невеликого метеорита.

Ця подія примітна тим, що вона стала сотою за рахунком імпактом, виявленим за допомогою NELIOTA з моменту введення його в експлуатацію у березні 2017 року. Крім того, це перший спалах на Місяці, який вдалося помітити одразу двом обсерваторіям: його також зазнімкував 35-сантиметровий телескоп обсерваторії SLIO (Sharjah Lunar Impact Observatory) в Об’єднаних Арабських Еміратах.

NELIOTA використовує 1,2-метровий телескоп, встановлений на грецькій обсерваторії Кріонері. Мета проєкту — відстеження спалахів на тій частині видимого боку Місяця, який не освітлений Сонцем, та оцінка їхньої температури. Це дозволяє накопичити статистику за масою та розмірами метеоритів, які падають на Місяць, а також визначити середню кількість таких подій за одиницю часу. Своєю чергою це дає можливість оцінити частоту падіння подібних об’єктів на Землю.

За матеріалами http://www.esa.int