Телескоп NELIOTA записує 100-й метеорит на місяць

1 Бер 2020 Проект ESA, який фінансується за рахунок NELIOTA (ближній об'єкт місячного впливу та оптичних перехідних процесів), записав спалах на місячній поверхні. Цей спалах був викликаний падінням невеликого метеорита.

Ця подія відрізняється тим, що вона стала 100 imppact виявлений NELIOTA з моменту її введення в експлуатацію в березні 2017. Це також перший місячний спалах, який буде помічений двома обсерваторії: він був також сфотографований 35-сантиметровим телескопом у SLIO (обсерваторії місячного впливу в Шарджі) в Об'єднаних Арабських Еміратах.

NELIOTA використовує телескоп 1,2-метра, встановлений на грецькій обсерваторії Кріобері. Метою проекту є відстеження спалахів з боку видимої сторони місяця, який не світиться сонцем і оцінити їх температуру. Це дозволяє накопичувати статистичні дані про масу і розмір метеоритів, що падають на місяць, а також визначати середню кількість таких подій за одиницю часу. У свою чергу, це дає можливість оцінити частоту падіння таких об'єктів на землю.

Джерело: http://www.esa.int