Телескоп Kepler зазнімкував Землю

7 березня виповнилося рівно 9 років від дня запуску космічного телескопа Kepler — найуспішнішого «мисливця за екзопланетами» в історії. За час своєї роботи він виявив понад 2300 світів на орбітах навколо інших зір. Ще 4500 екзопланет значаться у списку кандидатів.

На честь річниці запуску телескопа фахівці місії опублікували знімок, зроблений ним 10 грудня 2017 року. На ньому зображена єдина відома нам населена планета у Всесвіті — наша Земля. Вона з’явилася в кадрі в момент наведення телескопа на нову ділянку зоряного неба. Фотометр, яким обладнаний Kepler, вкрай чутливий: він призначений для відстеження змін блиску досить тьмяних світил. Тому вкрай яскрава Земля просто засвітила сенсор телескопа. На тлі отриманої білої плями, не можна розгледіти навіть Місяць.

Земля очима телескопа Kepler. Джерело: NASA

Kepler перебуває на майже круговій геліоцентричній орбіті, близькій до орбіти Землі, але з дещо більшим періодом обертання. У своєму русі навколо Сонця він поступово відстає від нашої планети, і станом на 1 червня 2017 року віддалився від неї на відстань 137 млн км.

Цього року Kepler має вичерпати всі запаси палива, необхідні для корекцій положення в просторі. Поки незрозуміло, чи зможе інструмент продовжити свою роботу після цього. Але в будь-якому разі в нього вже є «наступник»: 16 квітня має відбутися запуск нового космічного телескопа TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Як і Kepler, він шукатиме екзопланети за допомогою транзитного методу.

За матеріалами https://www.nasa.gov