Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували новий знімок. Він демонструє сяйливу галактику NGC 685.

NGC 685 розташована на відстані 64 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Ерідан. Як і наш Чумацький Шлях, вона класифікується як спіральна галактика з перетинкою. Щоправда, за розмірами вона поступається йому. NGC 685 приблизно в півтора раза менша за нашу галактику. В її центрі знаходиться надмасивна чорна діра, чия маса в мільйони разів перевищує сонячну.
Астрономи використали Hubble для вивчення NGC 685 у межах двох спостережних програм. Обидві були присвячені процесам формування нових зір. Не дивно, що NGC 685 було обрано для цих програм: численні скупчення молодих блакитних світил обрамляють спіральні рукави галактики.

Багато з цих зоряних скупчень оточені рожевими газовими хмарами, які називаються областями H II. Вона являє собою газові хмари, що світяться протягом короткого часу, коли в ньому народжуються особливо гарячі та масивні зорі. Найефектнішу область H II видно в нижній частині зображення. Попри десятки областей зореутворення, що потрапили на фото Hubble, NGC 685 щорічно перетворює на зорі кількість газу, еквівалентну менш ніж половині маси Сонця.
Дані, зібрані Hubble під час двох спостережних програм, дозволять астрономам каталогізувати 50 тисяч областей H II та 100 тисяч зоряних скупчень у найближчих галактиках. Об’єднавши спостереження Габбла у видимому й ультрафіолетовому діапазонах з інфрачервоними даними космічного телескопа James Webb і радіоданими комплексу ALNA, дослідники зможуть зазирнути в пилові глибини зоряних ясел і вивчити зорі, що формуються там.
Раніше ми розповідали про те, як телескоп James Webb зазнімкував перші галактики на краю Всесвіту.
За матеріалами Esahubble