Супутники сфотографували судно, яке перегородило Суецький канал

23 березня 400-метровий контейнеровоз Ever Given, що прямував з Китаю в Роттердам, під час проходження Суецького каналу втратив орієнтацію, упершись носом і кормою в протилежні береги. Корабель повністю перегородив транспортну артерію, зробивши неможливим рух по ній інших суден.

Судно Ever Given, що перекрило Суецький канал.
Джерело: Capella Space

Представлені фотографії демонструють, як місце «морського ДТП» виглядає з космосу. Вони були зроблені супутниками проекту Sentinel-2 і компанії Planet Labs (видимий діапазон), а також апаратами Capella Space (радарні зображення). На знімках видно Ever Given, який стоїть поперек водного шляху і буксири, які намагаються його зрушити. На більш загальних зображеннях також можна помітити затор з кількох сотень кораблів на вході в Суецький канал.

Судно Ever Given, що перекрило Суецький канал.
Джерело: Capella Space
Судно Ever Given, що перекрило Суецький канал.
Джерело: Capella Space

В даний час інженери приступили до робіт з поглиблення дна каналу, що має допомогти визволити Ever Given. У роботах задіяні спеціальні судна і екскаватори. Однак поки що складно прогнозувати, скільки часу буде потрібно, щоб розблокувати канал. Якщо його не відкриють в найближчі дні, суднам доведеться йти в обхід Африки, що збільшить термін подорожі на два тижні і призведе до істотного зростання транспортних витрат, а також до нестачі вільних контейнерів і контейнеровозів.