Супутники продемонстрували зростання Джакарти

Джакарта є одним із найбільш стрімко зростаючих міст Землі. Якщо в 1930 році вона була домом для півмільйона людей, то до 2020-го цей показник збільшився в 20 разів, перевищивши 10 млн осіб. Якщо ж враховувати агломерацію, то населення столиці Індонезії становить 35 мільйонів. За цим показником вона поступається лише Великому Токіо.

Представлені знімки демонструють зростання Джакарти. Вони були зроблені супутниками NASA з різницею в 29 років — у липні 1990-го і вересні 2019 року. Як можна помітити, за цей час площа міської забудови значно збільшилася. Також територія індонезійської столиці поповнилася штучними островами та ділянками суші, за минулі роки відвойованими у моря.

Однією з основних проблем Джакарти є те, що зараз місто в буквальному сенсі йде під воду. Причиною цього є масоване відкачування ґрунтових вод мешканцями, які позбавлені інших джерел прісної води. Стрімке зростання населення спустошує підземні водні горизонти, що призводить до просідання ґрунту. До того ж Джакарта розташована на болотистій місцевості у дельті річки, розділеної на безліч рукавів, що також призводить до додаткового просідання ґрунту під вагою сучасної забудови.

Наразі майже 40% території Джакарти розташовано нижче рівня моря. Через це місто все частіше страждає від повеней. За деякими оцінками, до 2050 року вже 95% міської території лежатиме нижче рівня моря. Цей фактор, загальна перенаселеність Джакарти, а також екологічна ситуація, що постійно погіршується, призвели до того, що в 2019-му уряд Індонезії оголосив про намір перенести столицю на острів Калімантан, де буде побудоване нове місто. Спочатку цієї мети планувалося досягти до 2024 року, але через наслідки пандемії COVID-19 реалізацію проєкту довелося припинити.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov