Супутники показали збільшення території Бахрейну

Представлена пара знімків була зроблена супутниками програми Landsat з різницею рівно 35 років. Вона демонструє зростання площі Бахрейну — держави, розташованої на території однойменного острова у Перській затоці.

У 1987 році, коли був зроблений перший знімок, населення Бахрейну становило близько 400 тисяч осіб. До 2022 року воно збільшилося до півтора мільйона. Стрімке збільшення щільності населення та поширення міської забудови, помножені на нестачу землі, підштовхнули владу країни до інвестування у проєкти щодо осушення прибережних територій та створення штучних островів. Завдяки цьому площа Бахрейну збільшилась із 665 до 780 км2.

Порівняння супутникових знімків Бахрейну, зроблених у 1987 та 2022 роках. Джерело: NASA

Якщо порівнювати два знімки, то зміни найбільше виражені на півночі країни. Дрібноводдя сприяло створенню намивних територій та розширенню площі островів. Найбільше виріс острів Мухаррак, на якому раніше розташовувалась столиця Бахрейну. Зміни на півдні не настільки радикальні, але все одно добре помітна зміна берегової лінії. Також можна звернути увагу на штучний архіпелаг Дуррат-ель-Бахрейн. Він був зведений у нульових.

На супутникові знімки також потрапив Міст короля Фахда — комплекс мостів і гребель загальною довжиною 25 км, які пов’язують Бахрейн із Саудівською Аравією. Також був розроблений проєкт мосту, який би з’єднав острів із Катром. Однак його реалізація була зупинена через кризу, яка призвела до розриву дипломатичних відносин між країнами у 2017 році.

Ви також можете помилуватися дивовижним фото нашої планети, зробленим астронавтом Доном Петтітом з борту МКС.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine