Супутник зазняв заповнення озера Ейр

100 тис. років тому в низині на території південної Австралії розташовувалося велике водоймище. Відтоді через зміни клімату воно сильно зменшилося у розмірах. Все, що від нього залишилося – безстічне солоне озеро Ейр, яке в сухий сезон практично повністю пересихає, перетворюючись на солончак.

У сезон дощів озеро Ейр наповнюється водою. Його максимальна площа може досягати 9500 км² (приблизно втричі менше за площу Київської області). Щоправда, це трапляється не щороку. Але 2019-й виявився вдалим для озера. Сильні дощі, що пройшли на півночі штату Квінсленд, помітно поповнили водойму, і вона досягла половини від свого максимального розміру.

Представлена анімація демонструє процес наповнення озера водою. Вона була складена зі знімків, зроблених за допомогою встановленого на супутнику Terra спектрорадіометра MODIS. Анімація охоплює період з 14 лютого по 14 травня 2019 р. Кольори зображень умовні – MODIS веде знімання як у видимій, так і інфрачервоній частині спектру. Для зручності сприйняття вода позначена синім та блакитним кольором, рослинність – зеленим.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov