Супутник SXM 7 вийшов з ладу

Компанія SiriusXM повідомила про вихід з ладу новітнього комунікаційного супутника SXM-7. Семитонний апарат запустили за допомогою ракети Falcon 9 у грудні 2020 року. Він мав вийти на геостаціонарну орбіту і зайняти позицію на 85° з.д.

Супутник SXM 7 в уявленні художника. Джерело: Maxar

Ані SiriusXM, ані компанія Maxar, яка побудувала апарат, не конкретизували причини неполадок, з якими він зіткнувся. Повідомляється тільки, що під час випробувань відбулися події, що призвели до відмови частини корисного навантаження SXM-7. Згідно з офіційною заявою, наразі фахівці продовжують вивчати телеметрію, щоб зрозуміти ступінь ушкодження апарата й оцінити можливість розв’язання проблеми.

За однією з версій, відмова може бути пов’язана з антеною S-діапазону. Радіопередачі в цьому діапазоні здійснюються за допомогою встановленої на супутнику великої антени, що розгортається, призначеної для передачі радіосигналів клієнтам компанії. Якщо її заклинило під час розгортання, це могло б пояснити причину неполадок. Утім, наразі це лише припущення.

Супутник SXM 7. Джерело: Maxar

Варто зазначити, що минулого року Maxar повідомила про аномалію, виявлену під час тестування одного з комерційних супутників, що готувалися до запуску. Компанія витратила 14 млн доларів на усунення несправності. Тоді її представники не сказали, про який саме супутник йшлося, але з великою часткою ймовірності, це був саме SXM-7.

У разі, якщо супутник не вдасться повернути до ладу, SiriusXM вимагатиме виплати страхового відшкодування. SXM-7 застрахований на суму в розмірі 225 млн доларів. Ця виплата може стати важким ударом для ринку космічного страхування, який ще не встиг оговтатися від негараздів минулих років.

За матеріалами https://spaceflightnow.com