Супутник зазнімкував лентикулярні хмари над Антарктидою

29 грудня 2020 року супутник Landsat-8 провів знімкування Трансантарктичних гір. Це один із найдовших гірських хребтів на нашій планеті: його протяжність становить близько 3500 км. Він тягнеться через усю Антарктиду (від моря Росса до моря Ведделла), розділяючи її на західну та східну частину.

На одному з супутникових фото вчені виявили досить рідкісне природне явище — хмари незвичайної гладкої форми, що «висять» прямо над горами. Такі утворення відомі як лентикулярні (сочевичні) хмари. Вони зазвичай утворюються, коли швидкий потік повітря стикається з природним бар’єром, у даному випадку гірським хребтом. У результаті повітряна маса піднімається на значну висоту, охолоджується і в ній конденсується водяна пара. Долаючи бар’єр, потік починає падати, його температура підвищується і відбувається випаровування. В результаті цих процесів утворюється «нерухома» хмара, що може годинами перебувати на одному місці. Характерна форма та здатність не змінювати позиції навіть при сильних вітрах призводить до того, що очевидці часто приймають ці хмари за НЛО.

Лентикулярні хмари досить складно побачити на супутникових знімках Антарктиди, адже через білий колір вони зливаються з навколишнім ландшафтом. Тому на фотографії Landsat-8 накладені інфрачервоні дані для поліпшення видимості. Також варто звернути увагу на характерні округлі тіні, відкинуті хмарами.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі