Супутник сфотографував дельту Дунаю

Представлене зображення було отримане супутником проєкту Sentinel-2 у квітні 2020 року. На ньому можна побачити дельту Дунаю — другої за протяжністю європейської річки, довжина якої становить 2860 км.

Дельта Дунаю (фото Sentinel-2). Джерело: ESA

Дунай бере свій початок у горах Шварцвальда. Він протікає по території десяти країн і впадає у Чорне море. При цьому в нижній течії річка розгалужується, створюючи велику болотисту дельту загальною площею 4300 км². По ній проходить кордон між Румунією та Україною.

Зображення Sentinel-2 демонструє великі зарості чагарнику (коричневий колір), типові для цієї пори року. Русло самого Дунаю до його розгалуження видно у лівій частині знімку. Щодо характерного зеленого кольору води біля узбережжя, то він пов’язаний із відкладеннями, які річка виносить у Чорне море.

На знімку також помітна низка лагун. Їхній яскравий смарагдовий колір зумовлений високою концентрацією водоростей. Ці лагуни є місцем проживання безлічі видів птахів. І румунська, і українська частина дельти Дунаю відносяться до заповідних територій. У 1991 році румунський заповідник був внесений до списку Світової спадщини UNESCO.

За матеріалами: https://www.esa.int