Супутники NASA показали процес будівництва нової столиці Індонезії

NASA опублікувала супутникові знімки східного Борнео, зроблені з різницею у два роки. Вони демонструють процес будівництва нової столиці Індонезії.

Про плани перенести столицю Індонезії в нове місце було вперше оголошено 2019 року. Воно мотивоване безліччю екологічних проблем, з якими стикається Джакарта, що зараз носить цей статус. У мегаполісі проживає 30 мільйонів людей, і за останні десятиліття він значно розширився. Часті повені, інтенсивний рух транспорту, забруднення повітря та нестача питної води стали в ньому звичайним явищем.

Інша проблема полягає в тому, що Джакарта в буквальному сенсі тоне. Через надмірний забір ґрунтових вод щороку вона знижується на 15 сантиметрів. Уже зараз 40 % території міста перебуває нижче рівня моря. За прогнозами фахівців, до 2050 року практично вся північна частина міста опиниться під водою.

У зв’язку з цим влада вирішила перенести столицю на порівняно малонаселений острів Борнео. У його джунглях буде побудоване нове місто, що отримало назву Нусантара.

Зведення Нусантари почалося 2022 року. Знімки, зроблені супутником Landsat 9 у квітні 2022 і Landsat 8 у лютому 2024 року, наочно демонструють поточний прогрес. На місці лісів і плантацій олійних пальм з’явилася мережа доріг і новобудов, в яких розмістять урядові установи. На перших порах вони повинні будуть прийняти 500 тисяч осіб.

Згідно із заявами авторів проєкту, Нусантара буде зеленим мегаполісом, що використовує поновлювані джерела енергії, 75% території якого залишиться вкритою рослинністю. Але що вийде насправді, покаже лише час.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine