Супутник зазнімкував «Землю страху та спраги»

Може здатися, що представлене зображення було отримано одним з апаратів, які досліджують Марс. Але насправді перед нами одна з ділянок нашої рідної планети, розташована на території південного Алжиру та північного Малі. Вона відома під назвою Танезруфт. У перекладі з берберської це слово означає «Земля страху та спраги».

Танезруфт. Джерело: ESA

Назва чудово передає суть цього регіону. Комбінація з мінімальної кількості опадів, високих температур і відсутності джерел води робить його одним із найнесприятливіших для життя місць на Землі. На території Танезруфта немає жодних постійних поселень. Лише зрідка там з’являються кочівники-туареги.

Знімок, зроблений одним із супутників проєкту Sentinel-2, наочно демонструє складну геологію Танезруфта. Ми можемо побачити пагорби, білі соляні відкладення, кам’яні плато, нескінченні дюнні поля та шари гірських порід епохи палеозою, що оголилися внаслідок піщаних бур. Характерні концентричні кільця в лівій частині зображення, що більше нагадують абстрактний живопис — це пласти пісковика.

На території регіону також можна знайти сліди водної ерозії. Вони нагадують про давні часи, коли клімат Сахари був набагато вологішим і вона ще не стала пустелею.

Утім, хоч Танезруфт і є одним із найбільш негостинних куточків Землі, але навіть тут можна знайти сліди сучасної цивілізації. У правій частині знімка помітна біла лінія — дорога, що веде до міста Ін-Салах. А трохи лівіше й вище від центру зображення можна роздивитись обриси злітно-посадкової смуги.

За матеріалами https://www.esa.int

Момент старту ракети Starship у космос вдалося помітити з борту МКС
Найшвидші зорі в Галактиці можуть бути пілотовані розумними інопланетянами
Мюонна загадка: знайдений ключ до розуміння природи космічних променів
Як зелень допомогає охолоджувати міста: свідчення супутників
Скарби Чумацького Шляху: астрофотограф зафіксував 1,4 млн світил у центрі Галактики
Суперкомп’ютер NASA створив захопливу симуляцію внутрішніх шарів Сонця
Потоп у серверній зупинив роботу сонячної обсерваторії NASA
Контактна подвійна зоря кидає виклик уявленням науковців
Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками
NASA «запалила» різдвяний камін ревучими двигунами ракети SLS