Суд відхилив позов Blue Origin проти NASA

Федеральний суд США ухвалив рішення щодо позову, поданого Blue Origin проти NASA. Судова інстанція відхилила всі претензії позивача, поставивши крапку в багатомісячній юридичній баталії.

Місячний апарат Blue Origin (концепт). Джерело: Blue Origin

Нагадаємо, що у квітні цього року SpaceX виграла конкурс за програмою HLS (Human Landing Services), метою якого є створення апарата для доставлення людей та вантажів на місячну поверхню. Корабель Starship показав найкращі результати під час технічного аналізу проєкту за найменших витрат у порівнянні з заявками інших учасників конкурсу. Компанія Ілона Маска погодилася відправляти людей на Місяць за 2,9 млрд доларів, тоді як очолювана Blue Origin «національна» команда запросила 5,99 млрд, а заявка Dynetics оцінювалася в 8,5 млрд.

Blue Origin та Dynetics не погодилися з цим рішенням і опротестували його, пославшись на те, що NASA некоректно розглянула заявки, недооцінивши їхні сильні сторони та не давши можливості змінити запропоновану ціну під час конкурсу. У результаті Рахункова палата уряду США (GAO) відхилила обидва протести, не знайшовши жодних підтверджень претензій Blue Origin.

Однак і після цього Blue Origin не визнала поразки й незабаром подала до суду на NASA з вимогою скасувати результати конкурсу. Варто сказати, що більшість експертів дуже скептично оцінювали шанси компанії на успіх і вважали, що такими діями вона швидше завдасть шкоди своєму іміджу. Проте керівництво Blue Origin все ж таки вирішило йти до кінця.

Як і очікувалося, суд відхилив позов Blue Origin. Це означає, що вже найближчим часом NASA та SpaceX зможуть відновити роботу за контрактом. Щодо Джефа Безоса, то він прокоментував рішення суду так: «Це не те рішення, якого ми хотіли, але ми поважаємо позицію суду та бажаємо цілковитого успіху NASA і SpaceX за контрактом».

За матеріалами https://spacenews.com

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»