Суд відхилив позов Blue Origin проти NASA

Федеральний суд США ухвалив рішення щодо позову, поданого Blue Origin проти NASA. Судова інстанція відхилила всі претензії позивача, поставивши крапку в багатомісячній юридичній баталії.

Місячний апарат Blue Origin (концепт). Джерело: Blue Origin

Нагадаємо, що у квітні цього року SpaceX виграла конкурс за програмою HLS (Human Landing Services), метою якого є створення апарата для доставлення людей та вантажів на місячну поверхню. Корабель Starship показав найкращі результати під час технічного аналізу проєкту за найменших витрат у порівнянні з заявками інших учасників конкурсу. Компанія Ілона Маска погодилася відправляти людей на Місяць за 2,9 млрд доларів, тоді як очолювана Blue Origin «національна» команда запросила 5,99 млрд, а заявка Dynetics оцінювалася в 8,5 млрд.

Blue Origin та Dynetics не погодилися з цим рішенням і опротестували його, пославшись на те, що NASA некоректно розглянула заявки, недооцінивши їхні сильні сторони та не давши можливості змінити запропоновану ціну під час конкурсу. У результаті Рахункова палата уряду США (GAO) відхилила обидва протести, не знайшовши жодних підтверджень претензій Blue Origin.

Однак і після цього Blue Origin не визнала поразки й незабаром подала до суду на NASA з вимогою скасувати результати конкурсу. Варто сказати, що більшість експертів дуже скептично оцінювали шанси компанії на успіх і вважали, що такими діями вона швидше завдасть шкоди своєму іміджу. Проте керівництво Blue Origin все ж таки вирішило йти до кінця.

Як і очікувалося, суд відхилив позов Blue Origin. Це означає, що вже найближчим часом NASA та SpaceX зможуть відновити роботу за контрактом. Щодо Джефа Безоса, то він прокоментував рішення суду так: «Це не те рішення, якого ми хотіли, але ми поважаємо позицію суду та бажаємо цілковитого успіху NASA і SpaceX за контрактом».

За матеріалами https://spacenews.com