Зіткнення в небесах

Галактики у Всесвіті іноді стикаються одна з одною, як автомобілісти на нерегульованих перехрестях. Але в таких випадках справа не обмежується парою вм’ятин. Переважно зіткнення галактик закінчується їхнім злиттям, у результаті чого з’являється нове скупчення більшого розміру.

Галактика NGC 7727. Джерело: ESO/VST ATLAS team. Acknowledgement: Durham University/CASU/WFAU

Одна з галактик, утворених у результаті цього процесу, представлена на зображенні, отриманому Оглядовим телескопом ESO VLT (VST) в Чилі. Вона відома як NGC 7727. Галактика розташована на відстані 89 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Водолія. Вважається, що вона утворилася в результаті зіткнення, яке сталося майже мільярд років тому. Наслідки цього грандіозного космічного явища проявляються в незвичайній, неправильній формі NGC 7727 і в зоряних потоках, помітних у її периферійних областях.

Зображення NGC 7727 було отримане у видимому світлі в межах огляду неба VST-ATLAS. Метою цього огляду є отримання детальної карти обширної площі південного неба, настільки великої, що вона могла би вмістити приблизно 19 000 місячних дисків. Вивчаючи галактики, розташовані у цьому регіоні, астрономи сподіваються по-новому поглянути на природу темної енергії — таємничої сили, яка пронизує весь простір Всесвіту та викликає його прискорене розширення.

Астрономи вважають, що структура Чумацького Шляху також сформувалася у результаті аналогічного зіткнення, яке сталося приблизно 8-9 мільярдів років тому.

За матеріалами https://www.eso.org