США заявили про невдалий пуск іранської ракети

12 червня Іран зробив невдалу спробу запустити ракету «Сімург». Про це повідомили представники Космічних сил США. Однак ніяких подробиць про можливі причини інциденту, а також про те, на якому етапі польоту він стався, вони не сказали. Іран, у свою чергу, поки не прокоментував цю доповідь.

Космічний центр Імама Хомейні (фото 20 червня). Джерело: Planet

За останні кілька років Іран зробив п’ять спроб досягти орбіти з використанням легких ракет власного виробництва. Лише одна з них (у квітні 2020 року) була успішною. В інших випадках носії вибухнули на стартовому майданчику або ж не змогли розвинути достатню швидкість, щоб вивести на орбіту корисне навантаження.

Цікаво, що, за наявними даними, найближчим часом Ісламська Республіка здійснить новий пуск. Про це свідчать нещодавно опубліковані в Інтернеті знімки, зроблені супутниками компаній Maxar і Planet. Вони демонструють підвищену активність на території Космічного центру Імама Хомейні. Зокрема, на фото, отриманому 20 червня, показані паливні контейнери, допоміжні транспортні засоби та мобільна стартова платформа.

За матеріалами https://edition.cnn.com