США та Ізраїль разом запустять у космос орбітальний телескоп

Невдовзі США приєднаються до Ізраїля у реалізації місії Ultrasat. Вона передбачає запуск у космос телескопа, який працюватиме в ультрафіолетовій частині спектра. Цей апарат зможе вивчати гравітаційні хвилі та спалахи наднових.

Космічний телескоп Ultrasat
Космічний телескоп Ultrasat. Джерело: Науковий інститут Вейцмана

США та Ізраїль готують угоду

NASA та Ізраїль готуються укласти угоду щодо запуску в космос нового астрофізичного інструменту. У космічній агенції говорять, що документ можуть підписати впродовж кількох наступних місяців, хоча на консультаційній нараді з цього приводу прозвучала інформація, що це може статися вже до кінця січня.

Йдеться про космічний телескоп Ultrasat, який працюватиме на геостаціонарній орбіті. Його розробкою займається ізраїльський Інститут Вейцмана за підтримки космічної агенції цієї країни та німецького дослідницького центру DESY. Саме останній створив для нього спеціальну ультрафіолетову камеру.

Очікується, що саме NASA забезпечить його запуск на геостаціонарну орбіту як побічне навантаження в одній зі своїх місій. Апарат важить 1100 кг, більш ніж половина з яких припадає на паливо, необхідне йому, щоб зайняти свою позицію на орбіті. Запуск місії, яка розрахована на три роки, планується на 2026 рік.

Що зможе побачити Ultrasat

Ultrasat працюватиме в ультрафіолетовому діапазоні. Від інших місій, які працюють чи збираються працювати на цих частотах, він вирізняється особливою чутливістю у ближній області цього невидимого людському оку спектра.

Це дає йому змогу вирішувати дві основні наукові задачі. Перша — виявлення ультрафіолетових сигнатур гравітаційно-хвильових подій, наприклад, злиття нейтронних зір. Друга — спостереження за спалахами наднових.

Вчені очікують, що Ultrasat зробить чималий внесок у мультиспектральні дослідження. Це нова область астрономії, яка спирається на спостереження одного і того ж об’єкта на різних довжинах електромагнітних хвиль та залученні гравітаційно-хвильових обсерваторій.

Очікується, що, окрім безпосередньо запуску Ultrasat, NASA фінансуватиме дослідження вчених, пов’язаних із ним. Планується також створення архіву інформації у США. Загальна вартість робіт щодо супутника та його запуску складатиме 110 млн доларів.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine