SpaceX здійснила 60-й пуск за рік

28 грудня з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Falcon 9. Він став 60-ю космічною місією, реалізованою компанією SpaceX у 2022 році.

Пуск ракети Falcon 9 із супутниками Starlink. Джерело: SpaceX

Метою пуску було розгортання нового сегмента системи супутникового інтернету Starlink. SpaceX підтвердила, що Falcon 9 успішно вивела 54 апарати на задану орбіту. Перший ступінь ракети здійснив посадку на автономну баржу в Атлантичному океані. Для неї це був уже 11-й політ у космос.

Особливість минулої місії полягала в тому, що апарати вивели на орбіту, призначену для розміщення другого покоління супутників Starlink (Starlink v2.0). Але, річ у тім, що за своїми розмірами та габаритами вони перевершують Starlink, які використовуються зараз. Отже, Falcon 9 просто не змогла б підняти 54 супутники v2.0.

У зв’язку з цим існує версія, що на запущених апаратах можуть бути якісь компоненти від v2.0. За іншим припущенням, SpaceX запустила 53 стандартних Starlink і один апарат v2.0. Сама компанія поки не робила жодних заяв на цей рахунок.

Також варто сказати, що минула місія стала 60-ю для SpaceX цього року. Компанія відправила в космос 59 ракет Falcon 9 (57 місій супроводжувалося поверненням першого ступеня) і 1 ракету Falcon Heavy. Останній у 2022 році пуск Falcon 9 запланований на 30 грудня. Якщо він не буде перенесений, компанія дотримається своєї обіцянки здійснити 60 пусків Falcon 9 за рік. Втім, і без цього компанія встановила новий рекорд. Це практично подвоїло попереднє досягнення, що становило 31 пуск за рік.

Нагадаємо, що недавно SpaceX анонсувала можливість прямого підключення смартфонів до супутників Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine