SpaceX запустила 60 супутників системи Starlink

Космічні технології

Цього ранку з космодрому на мисі Канаверал було запущено ракету Falcon 9. Вона вивела на 440-кілометрову навколоземну орбіту 60 апаратів системи глобального супутникового інтернету Starlink.
Перший ступінь ракети успішно сів на автономну баржу в Атлантичному океані. То був уже її третій космічний політ. Крім того, фахівцям SpaceX вдалося витягти з води обидві стулки головного обтічника Falcon 9.

За заявою компанії, всі 60 апаратів успішно відокремилися від носія та їх системи функціонують у штатному режимі. Найближчим часом вони розгорнуть сонячні батареї та почнуть маневр, який підніме їхню орбіту до робочої висоти 550 км.

Конструкція апаратів Starlink серйозно змінилася, у порівнянні з першими прототипами. У SpaceX зробили ставку на плаский дизайн, що дозволяє вмістити максимальну кількість супутників під бічний обтічник Falcon 9. Starlink оснащені навігаційною системою Startracker, яка дозволяє фахівцям компанії точно визначати їхнє місце розташування та при необхідності коригувати орбіту. Для цього супутники обладнані іонними двигунами, що працюють на криптоні. Вага кожного апарату складає 227 кг. Загальна маса вантажу, що знаходився на борту ракети під час сьогоднішнього запуску, становила 18.5 т. Це рекордний показник для Falcon 9.

60 супутників Starlink під головним обтічником ракети Falcon 9. Джерело: Elon Musk

За словами Ілона Маска для забезпечення мінімального покриття мережі Starlink, SpaceX необхідно здійснити як мінімум 6 запусків по 60 супутників, для помірного – 12 запусків по 60 супутників. А щоб система стала «економічно життєздатною», потрібно близько 1000 апаратів, що діють. Відомо, що до кінця цього року SpaceX планує здійснити ще від 2 до 6 запусків Starlink.

Торік Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) видала SpaceX дозвіл на запуск майже 12 тис. апаратів. Перше угруповання із 4409 супутників буде розміщено на навколоземних орбітах заввишки 550 км, друге угруповання із 7518 супутників — на висоті 340 км. Відповідно до умов FCC, SpaceX має вивести не менше половини від зазначеної кількості апаратів протягом шести років після отримання дозволу.

За матеріалами: https://spacenews.com