SpaceX випробує Starlink з «сонцезахисним козирком»

7 травня з мису Канаверал має відбутися запуск ракети Falcon 9 з черговою партією супутників Starlink. За словами Ілона Маска (Elon Musk), один із апаратів буде оснащений експериментальним захисним візором. З його допомогою інженери SpaceX спробують зменшити відбивну здатність (альбедо) супутника.

Треки, які залишили супутники Starlink на зображенні, зробленій камерою для відстеження метеорів. Джерело: Global Meteor Network

Після початку розгортання сузір’я Stalink багато вчених висловили занепокоєння діями SpaceX, звинувативши компанію в тому, що численні супутники системи суттєво ускладнять астрономічні спостереження і знищать зоряне небо. У відповідь на критику Ілон Маск пообіцяв знайти розв`язання цієї проблеми. Так, на один із запущених на початку цього року апаратів Starlink було нанесено спеціальне темне покриття. Спостереження підтвердили, що воно справді допомогло знизити його альбедо.

Але все ж таки покриття виявилося недостатньо, щоб усунути всі негативні ефекти для наземних спостережень. Тому інженери SpaceX придумали нове рішення — встановити на супутники «протисонцеві козирки», що розгортаються, виготовлені з радіопрозорої піни. За задумом конструкторів, вони дозволять блокувати сонячне світло, що відбивається від корпусу та фотогальванічних панелей у бік Землі.

Компанія також планує впровадити ще один захід щодо зменшення яскравості супутників Starlink: після виходу на робочу орбіту їхня орієнтація змінюватиметься таким чином, щоб сонячні батареї давали якомога слабкіші відблиски.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com