SpaceX встановила рекорд за кількістю одноразово запущених супутників

24 січня компанія SpaceX здійснила запуск ракети Falcon 9, який приніс їй новий рекорд: вона успішно вивела на орбіту відразу 143 комічні апарати. Попереднє досягнення було встановлено у 2017 році індійським носієм PSLV та складало 104 супутники.

133 зі 143 об’єктів були запущені в рамках ініційованої у 2019 році програми SmallSat Rideshare Program. Вона розрахована на запуск великої кількості малих апаратів. Корисне навантаження Falcon 9 було представлене як приватними, так і урядовими замовниками. Серед виведених на орбіту вантажів були радарні, телекомунікаційні та наукові супутники, технологічні демонстратори та багато іншого. Десять супутників, що залишилися, були апаратами Starlink.

Ще одна цікава особливість місії полягала в тому, що все навантаження було виведене на полярну орбіту. Після 1969 року США перестали використовувати мис Канаверал для запусків на сильно нахилені до екватора орбіти через те, що при таких пусках траєкторія носія проходить над Кубою або штатами атлантичного узбережжя. Але завдяки тому, що Falcon 9 оснащена системою автономного переривання польоту, а її перша стурпінь має можливість м’якої посадки, SpaceX отримала дозвіл на проведення подібних місій.

Після виходу на орбіту всі 143 апарати успішно відокремилися від другого ступеня. Перший здійснив посадку на баржу. Для неї це був уже п’ятий політ у космос. Також варто зауважити, що запуск став 78-ю поспіль успішною місією ракети Falcon 9, яка тепер носить титул найбільш надійного експлуатованого орбітального носія сучасності. Її найближчим конкурентом є Atlas V, безаварійна серія якого становить 76 стартів поспіль.