SpaceX встановила новий рекорд багаторазовості

10 липня компанія SpaceX здійснила черговий пуск ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту партію з 22 супутників Starlink. Попри рутинний характер місії, вона позначилася важливим досягненням: компанії вдалося оновити власний рекорд багаторазовості.

Пуск Falcon 9 з новою партією супутників Starlink. Джерело: SpaceX

Річ у тім, що для запуску супутників SpaceX залучила перший ступінь із бортовим номером B1058. Минулий політ став для нього вже шістнадцятим. Це стало новим рекордом за кількістю повторного використання першого ступеня ракети.

Уперше B1058 здійняв політ у травні 2020 року, відправивши до МКС перший в історії корабель Crew Dragon з екіпажем. У межах тієї місії на ступінь нанесли червоний логотип NASA (також відомий як хробак), який використовувала організація в період із 1975 до 1992 року. Відтоді B1058 здійснив ще 15 польотів. Здебільшого ступінь використовували для виведення партій Starlink, також він відправив до МКС кілька кораблів постачання. Борт B1058 все ще прикрашає логотип NASA, який, щоправда, сильно закоптився через постійні польоти.

Рекордний політ B1058 відбувся 10 липня. Після відокремлення, ступінь повернувся в земну атмосферу та здійснив успішну посадку на баржу в Атлантичному океані. Найближчим часом він буде доставлений на базу SpaceX, після чого його оглянуть і почнуть готувати до нового запуску. Компанії вдалося підібрати й стулки обтічника Falcon 9, вони також були використані повторно.

Логотип NASA на ступені B1058. Джерело: Jenny Hautmann

Нагадаємо, що базовою метою SpaceX було використання перших ступенів Falcon 9 не менше ніж десять разів. Наразі вже восьми ступеням вдалося перевершити цей показник. Навесні 2023 року представники SpaceX повідомили, що мають намір довести кількість повторних використань Falcon 9 до двадцяти разів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті