SpaceX отримала контракт на доставлення вантажів на станцію Gateway

Космічні технології

27 березня NASA повідомила про те, що вибрала компанію SpaceX як першого постачальника вантажів на навколомісячну станцію Lunar Gateway. Для цієї мети буде розроблено новий вантажний космічний корабель Dragon XL, який зможе доставити на борт Gateway до п’яти тонн устаткування та припасів і залишатися у складі орбітального комплексу протягом від шести місяців до року. Для його запуску має використовуватися надважка ракета Falcon Heavy.

Dragon XL в уявленні художника. Джерело: SpaceX.

Контракт було видано NASA в межах програми Gateway Logistics Services (GLS), що передбачає залучення приватних підрядників до постачання навколомісячної станції. У майбутньому аерокосмічна адміністрація збирається назвати ще одну американську компанію, яка також доставлятиме вантажі на Gateway. Кожен з учасників програми отримає замовлення щонайменше на дві місії постачання. Підсумкова вартість усіх контрактів, виданих у рамках GLS, не повинна перевищити суму в 7 млрд доларів.

Згідно з поточними планами, складання Gateway розпочнеться 2022 року. Її першим елементом стане електродвигуновий модуль PPE (Power and Propulsion Element). Контракт на його виробництво отримала компанія Maxar Technologies. У 2023 році до нього додасться малий житловий модуль, створюваний концерном Northrop Grumman. Раніше передбачалося, що 2024 року станція могла б бути використана як перехідний пункт для експедиції Artemis 3. Однак у середині березня нинішнього року представники NASA повідомили про рішення відмовитися від цього плану. Експедиція вирушить до Місяця безпосередньо — без зупинки на Gateway.

За матеріалами https://www.nasa.gov