SpaceX отримала контракт на доставлення вантажів на станцію Gateway

27 березня NASA повідомила про те, що вибрала SpaceX у якості 1-го постачальника вантажів до навколомісячної станції Lunar Gateway. Для цієї мети SpaceX розробить новий вантажний космічний корабель Dragon XL. Він зможе доставити на борт Gateway до 5 тонн обладнання та припасів й залишиться на складі комплексу протягом від 6 до 12 місяців. Для запуску Dragon XL буде використовуватися надважка ракета Falcon Heavy.

Dragon XL. Джерело: SpaceX.

Контракт був виданий NASA в рамках програми Gateway Logistics Services (GLS), яка передбачає залучення приватних підрядників до постачання навколомісячної станції. У майбутньому, аерокосмічна адміністрація повинна буде назвати ще одну американську компанію, яка також буде доставляти вантажі на Gateway. Кожен з учасників програми отримає замовлення на, як мінімум, 2 місії постачання до навколомісячної станції. Підсумкова вартість усіх контрактів виданих в рамках GLS не повинна перевищити суми в 7 млрд доларів.

Збірка Gateway повинна початися у 2022 р. Її першим елементом стане електродвигунний модуль PPE (Power and Propulsion Element). Контракт на його виробництво отримала компанія Maxar Technologies. У 2023 р. до нього додасться малий житловий модуль, який створюється концерном Northrop Grumman. Передбачалося, що у 2024 р. Gateway буде використовуватися як перевалочний пункт для експедиції Artemis 3. Однак у середині березня представники NASA повідомили про рішення відмовитися від цього плану. Artemis 3 відправиться до Місяця безпосередньо без зупинки на Gateway.

За матеріалами: https://www.nasa.gov