Федеральне управління авіації США опублікувало проєкт рішення, згідно з яким компанія SpaceX отримає дозвіл на здійснення 25 запусків гігантської ракети Starship у 2025 році. Кожен запуск має завершуватися м’якою посадкою обох ступенів.
Дозвіл на запуски Starship
У середу, 20 листопада, Федеральне управління авіації США опублікувало проєкт оцінки впливу на довкілля ракети Starship. Це дуже солідний документ, який складається зі 160 сторінок тексту. Найголовніший висновок, який у ньому міститься: цей гігантський носій можна запускати значно частіше, ніж зараз.
У 2024 році компанія SpaceX запускала Starship п’ять разів. Загалом же старт, здійснений 19 листопада, став для неї шостим. Проте у проєкті рішення йдеться, що в 2025 році кількість запусків можна збільшити у 5 разів. Тобто загалом може відбутися до 25 стартів.
Це число збігається з метою, заявленою самою компанією. Крім того, у документі вказано, що вона може не тільки запускати гігантські носії, а й здійснювати м’яку посадку обох їхніх ступенів. Верхній, як і раніше, буде просто сідати, а ось нижній знову спробують упіймати за допомогою гігантського механічного захвату.
Чи справді буде так багато запусків?
SpaceX розробляє Starship головним чином для того, аби доправляти людей на Місяць та Марс. Однак поки що космічний корабель досяг тільки земної орбіти й у безпілотному режимі. Цілком можливо, що саме 2025 року станеться прорив.
Голова SpaceX Ілон Маск неодноразово звинувачував агенцію у тому, що вона повільно працює і тим самим не дає йому здійснювати плани вчасно. Однак тепер він — один із найближчих радників новообраного президента Дональда Трампа і, схоже, тепер назустріч йому таки доведеться піти.
Щоправда, треба зауважити, що оприлюднений документ є саме проєктом, а не остаточним рішенням. У січні має відбутися ще кілька відкритих обговорень: чотири офлайнових і одне — онлайн, і тільки після них буде остаточно визначена кількість запусків Starship.
Очікується, що у майбутньому Маск може стати одним з керівників «Департаменту ефективності уряду» і там займеться проблемами «зайвої бюрократії». Тож цілком можливо, що в майбутньому все зміниться не тільки для SpaceX, а й для інших космічних компаній.
За матеріалами www.space.com