SpaceIL зібрала 70 млн доларів на місію «Берешіт-2»

Ізраїльська некомерційна організація SpaceIL оголосила про отримання 70 млн доларів на підготовку місії «Берешіт-2». Кошти виділили ізраїльські бізнесмени Моріс Каан і Патрік Дрей, а також південноафриканський підприємець Мартін Мошаль. Останній був головним спонсором проєкту «Берешіт-1».

Посадка зонда «Берешіт» в уяві художника. Джерело: NASA Goddard Space Flight Center, NASA

Нагадаємо, що 585-кілограмовий зонд «Берешіт» стартував у лютому 2019 року. Він став першим приватним апаратом в історії, який здійснив подорож до іншого небесного тіла та успішно вийшов на орбіту навколо нього. На жаль, спроба м’якої посадки на Місяць у квітні 2019-го закінчилася невдало через несправність інерційного датчика. Основний двигун зонда передчасно вимкнувся, і в результаті він упав у районі Моря Ясності.

В рамках місії «Берешіт-2» SpaceIL планує відправити до нашого природного супутнику орбітальний зонд і два 60-кілограмових посадкових модулі. Передбачається, що основний апарат буде працювати на селеноцентричній орбіті кілька років. Що стосується посадкових модулів, то вони мають висадитися в різних регіонах Місяця і провести ряд наукових досліджень.

За словами представників SpaceIL, завдяки коштам, виділеним бізнесменами, організація вже зібрала майже всю суму (100 млн доларів), необхідну для реалізації місії. Будівництвом апарату займатиметься ізраїльський концерн IAI, його запуск наразі запланований на 2024 рік.

На основі: https://phys.org