«Союз» зі знімальною групою вирушив до МКС

5 жовтня з космодрому Байконур відбувся запуск ракети «Союз-2.1а» з космічним кораблем «Союз МС-19». Крім космонавта Антона Шкаплерова, на його борту також перебувають режисер Клим Шипенко й актриса Юлія Пересільд. Вони проведуть на Міжнародній космічній станції 12 днів і знімуть кілька сцен для художнього фільму «Виклик».

Запуск корабля «Союз МС-19». Джерело: Роскосмос

У вересні 2020 року «Роскосмос» уперше оголосив про плани зйомок на МКС спільно з Першим каналом. Це було зроблено через кілька місяців після того, як Том Круз заявив про намір зняти частину свого нового фільму в космосі. Передбачалося, що голлівудський актор разом із режисером Дагом Лайманом вирушить до МКС у 2022 році на борту корабля Crew Dragon, проте відтоді про цей проєкт більше не з’являлося жодної інформації, й невідомо, на якій він стадії перебуває зараз.

Сюжет «Виклику» побудований навколо лікаря. Йому доводиться летіти на космічну станцію, щоб прооперувати учасника екіпажу, якому стало зле під час польоту. Точних даних про бюджет фільму немає. Повідомляється, що створення картини фінансується коштом Першого каналу, Фонду кіно та Федеральної космічної програми.

За матеріалами: https://www.roscosmos.ru