Сонячний парк Тенгер сфотографували з космосу

Новини астрономії, астрофізики та космології

Пара представлених знімків була зроблена супутником Landsat 8 з інтервалом у п’ять років. Зображення демонструють процес розширення сонячного парку Тенгер, розташований у Нінся-Хуейському автономному районі на заході Китаю.

Сонячний парк Тенгер розпочав роботу у 2011 р. Тоді електростанція виробляла 50 МВт енергії. З того часу він суттєво розширився. Зараз його сонячні батареї займають територію 43 км², що перевищує площу Макао. Станом на 2018 р. Тенгер виробляв 1547 МВт енергії, бувши найпотужнішою сонячною електростанцією на Землі.

Завдяки подібним паркам Китай зараз займає впевнене перше місце з вироблення сонячної енергії з показником 176 ГВт (32% від загальносвітового обсягу). Друге місце – у ЄС (115 ГВт), третє – у США (62 ГВт).

Водночас варто відзначити, що китайські сонячні електростанції розташовані в пустельній західній частині країни, у той час, як переважна частина її населення сконцентрована на сході. Це створює ряд технічних проблем, пов’язаних із недостатньою пропускною спроможністю місцевих енергомереж. У результаті на електростанціях часто доводиться примусово знижувати вироблення. За деякими оцінками такі проблеми призводять до втрати до третини всієї китайської сонячної енергії.

За матеріалами: https://www.earthobservatory.nasa.gov