Сонячний вітер — це потоки заряджених частинок, які летять вусібіч від нашого світила. Деякий час тому апарат Parker Solar Probe виявив у магнітних полях, які вони породжують, явище «перемикання».
Загадкові «перемикання» у сонячному вітрі
Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe виявив магнітні спотворення в сонячному вітрі, відомі як перемикання. Щоб краще зрозуміти ці явища, походження яких залишається невизначеним, мережа науковців провела дослідження. Це дослідження, опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics, показує, що сонячні струмені можуть створювати подібні збурення, не викликаючи повного розвороту магнітного поля.
Місія NASA Parker Solar Probe виявила наявність перемикань, раптових і швидких змін магнітного поля в сонячному вітрі. Ці своєрідні явища, які рідко спостерігаються поблизу Землі, захопили наукову спільноту через їхнє загадкове походження. Провідна теорія припускає, що перемикання походять від сонячних струменів, які повсюдно поширені в нижніх шарах атмосфери Сонця.
Моделювання сонячних струменів та його результати
Щоб дослідити походження сонячних струменів, команда дослідників з LPP, LPC2E, FSLAC, Університету Данді та Університету Дарема провела тривимірне чисельне моделювання, щоб відтворити поведінку плазми в атмосфері Сонця. Ці симуляції моделювали сонячні струмені та вивчали їхнє поширення у сонячному вітрі.
Регулюючи такі параметри, як тиск, температура і напруженість магнітного поля, дослідники відтворили різноманітність спостережуваних сонячних атмосфер. Потім вони проаналізували дані моделювання за допомогою приладів на борту сонячного зонда Parker Solar Probe, визначивши спотворення магнітного поля, що нагадують перемикання.
Їхні висновки показують, що сонячні струмені можуть створювати магнітні спотворення, схожі на перемикання, хоча повного розвороту магнітного поля не спостерігалося. Це свідчить про те, що додаткові явища в сонячній атмосфері, взаємодіючи з сонячними струменями, можуть бути відповідальними за зворотні перемикання з повним перемагнічуванням магнітного поля. Ці результати спонукають до подальших досліджень для розгадки цих складних механізмів.
За матеріалами phys.org