Сонячне затемнення з орбіти

21 червня 2020 року багато жителів Африки та Азії могли побачити досить рідкісне небесне явище — кільцеподібне сонячне затемнення. Воно відбувається у тих випадках, коли видимий діаметр Сонця на земному небі перевершує діаметр Місяця. Внаслідок цього природний супутник нашої планети не може повністю закрити світило. У максимальній фазі такого затемнення навколо місячного диска залишається яскраве сонячне кільце. Небо залишається світлим, сонячної корони немає.

За затемненням 21 червня стежили не лише жителі Землі, а й екіпаж Міжнародної космічної станції, яка пролітала поряд зі смугою центральної фази. Це дозволило астронавту Крісу Кессіді (Chris Cassidy) зробити кілька знімків, на яких можна побачити місячну півтінь на земній поверхні.

На завершення варто згадати цікавий факт. Завдяки припливній взаємодії відстань між Землею та Місяцем поступово збільшується (в середньому на 38 мм на рік). Розрахунки показують, що через приблизно через 600 млн років видимий діаметр місячного диска зменшиться настільки, що він вже не зможе повністю закрити Сонце. Отже, у далекому майбутньому із земної поверхні можна буде спостерігати лише приватні та кільцеподібні сонячні затемнення.