SkyWatch пропонує поєднати супутникові фото та радарні дані

Канадський постачальник супутникових даних SkyWatch пропонує нову послугу. Тепер кожен клієнт може отримати зображення поверхні Землі одночасно в оптичному діапазоні та за допомогою радару з синтезованою апертурою.

Зображення з SAR-супутника
Зображення із SAR-супутника. Джерело: UmbraSpace

Новий сервіс від SkyWatch

Компанія SkyWatch, яка базується у канадському Онтаріо, є відомим постачальником супутникових зображень та геопросторових даних на їхній основі. Інформацію своїм клієнтам вона надає за допомогою сервісу EarthCache, де завжди можна знайти комерційні супутникові знімки.

Недавно вона оголосила про початок надання нової послуги. Тепер кожен клієнт може замовити отримання супутникового знімка певної ділянки поверхні в оптичному діапазоні, а потім доповнити його зображенням, отриманим за допомогою апарата, на якому встановлений радар із синтезованою апертурою (SAR).

Зображення, отримані за допомогою SAR-супутників, не вирізняються чіткістю. Часто вони виходять змазаними. Проте, на відміну від звичайних, отримати їх можна не тільки вночі, а й за суцільної хмарності чи дощу. Тож разом зі знімками в оптичному діапазоні вони надають клієнту унікальну можливість для аналізу ситуації на поверхні Землі.

SkyWatch об’єднала зусилля з Umbrella

Про те, що ці два способи непогано було б об’єднати, фахівці з отримання та аналізу геопросторових даних говорять вже достатньо давно. Повідомлялося також про розробку подібних систем. Але схоже, що готовий продукт першою зможе надати саме EarthCache.

При цьому SkyWatch не запускає власних супутників. Угрупування на орбіті, від якого компанія отримує дані, налічує 400 апаратів. Проте воно є «віртуальним», оскільки всі сателіти запустили якісь інші фірми, а канадська компанія лише отримує від них дані.

Ось і зараз, аби забезпечити доступ до SAR-супутників, компанія домовилася про співпрацю з Umbrella. Цей каліфорнійський стартап є оператором шести подібних апаратів.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine