Астрофотограф Ендрю Маккарті поділився з шанувальниками своєї творчості новим дивовижним зображенням. Воно демонструє смугу Чумацького Шляху.
Виїхавши за місто якнайдалі від його засвічення, на нічному небі ми можемо побачити характерну дифузну білу смугу. Це небесне явище називається Чумацьким Шляхом. Воно являє собою те, як ми бачимо нашу Галактику та її спіральні рукави, перебуваючи всередині неї.
Якщо подивитися на смугу Чумацького Шляху в підзорну трубу або невеликий телескоп, стає одразу зрозуміло, що вона складається з величезної кількості слабких зір. Їх не видно неозброєним оком окремо, але їхнє світло зливається воєдино, формуючи характерну смугу.
Опубліковане Маккарті зображення демонструє смугу Чумацького Шляху в усій її красі. Його повна роздільна здатність перевищує 300 мегапікселів. Маккарті використовував спеціальну камеру і вів зйомку в куточках Техасу з найбільш темним небом. Надалі зроблені ним знімки були об’єднані в єдине зображення. Щоб впоратися з цією роботою, астрофотографу навіть довелося зібрати новий комп’ютер.
За словами Маккарті, загалом на його фото зображено 1,4 млн світил. Цифра здається величезною, але насправді це лише крапля від загального зоряного населення нашої Галактики, яке, за різними оцінками, становить від 200 до 400 млрд зір.
На знімку також можна побачити яскраві туманності, всередині яких просто зараз формуються нові зоряні системи, й темні хмари. Вони складаються з пилу, який блокує видиме світло. Особливо велика його концентрація спостерігається поблизу галактичного центру. Щоб пробитися крізь його завісу, астрономи використовують зйомку в інших діапазонах електромагнітного спектра — інфрачервоному, рентгенівському та радіо.
Раніше ми розповідали про те, як Ендрю Маккарті зазнімкував покриття Сатурна Місяцем.