Розпочато збирання третього службового модуля корабля Orion

Інженери компанії Airbus розпочали складання третього примірника сервісного модуля корабля Orion. Він буде задіяний у місії Artemis III, під час якої NASA планує повернути людей на місячну поверхню.

Каркас сервісного модуля корабля Orion. Джерело: Airbus

Конструкція сервісного модуля базується на європейському вантажному кораблі ATV, що використовувався для постачання МКС. Він повинен нести все необхідне повітря та воду для екіпажу, а також акумуляторні батареї та чотири сонячні панелі, призначені для вироблення електроенергії. Його довжина становить 4 м, діаметр — 4,1 м (з урахуванням розгорнутих сонячних панелей – 19 м), маса в заправленому стані — близько 15 тонн, з яких майже 9 тонн припадає на паливо.

Збирання здійснюється на заводі Airbus у Бремені (Німеччина), куди вже доправили каркас модуля. Найближчим часом інженери встановлять на нього комплектуючі, вироблені в одинадцяти європейських країнах. До них відносяться паливні, водяні та повітряні резервуари, трубопроводи, двигуни та 11 км електричних дротів.

Каркас сервісного модуля корабля Orion. Джерело: Airbus

На заводі у Бремені також збирають другий примірник сервісного модуля Orion. Фахівці вже почали оснащувати його електронними компонентами та сонячними панелями. Що стосується першого екземпляра, то він уже доставлений в США й успішно інтегрований з капсулою екіпажу. Він буде використаний у місії Artemis I, у ході якої космічний апарат, запущений за допомогою надважкої ракети SLS, в безпілотному режимі облетить Місяць і повернеться на Землю.

Структура сервісного модуля корабля Orion. Джерело: ESA–K.Oldenburg

Варто зазначити, що третій екземпляр сервісного модуля дещо відрізняється від двох попередніх. Інженери внесли ряд змін у його конструкцію, що дозволило знизити масу та підвищити надійність двигунів. Крім того, дещо змінено схему розташування малих двигунів системи орієнтації, що має підвищити маневреність космічного апарату.

За матеріалами: http://www.esa.int