Ровер Perseverance завів колеса

30 березня проєкт Mars 2020 зробив ще один важливий крок на шляху до Червоної планети. Інженери NASA встановили на ровер Perseverance колеса. Їх діаметр становить 52,5 см. Вони виготовлені з міцного алюмінієвого сплаву та встановлені на титанові «ноги». Ободи колес оснащені 48 шипами, необхідними для покращення зчеплення з марсіанською поверхнею.

Саме колеса стали одним із найслабших місць ровера Curiosity, що працює на Марсі нині. Проєктувальники серйозно недооцінили ступінь зносу, який вони зазнаватимуть на Червоній планеті. Конструктори нового марсохода обіцяють повною мірою врахувати досвід експлуатації попередника. Вони внесли в конструкцію коліс Perseverance низку змін, покликаних зменшити швидкість їхнього руйнування.

Кожне колесо нової мобільної лабораторії має власний мотор. Передня та задня пара здатні повертатися на 360 °. Це означає, що марсохід зможе розпочати рух у протилежний бік без повороту корпуса. За розрахунками інженерів, апарат матиме можливість рухатися в будь-якому напрямку по поверхнях, що мають кут нахилу до 45°, а завдяки конструкції підвіски — долати каміння та заглиблення, що за розмірами можна порівняти з колесами.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Варто зазначити, що у грудні минулого року інженери вже встановлювали колеса на Perseverance та провели його «тест-драйв». Однак це був запасний комплект, який залишиться на Землі.

Крім коліс, фахівці також встановили на тильну сторону спускальної капсули Mars 2020 парашут, виготовлений з нейлонових та кевларових волокон. Він має масу 88 кг. Завдання парашута — знизити швидкість спуску капсули з 2000 км/год до приблизно 320 км/год.

Попри пандемію коронавірусу COVID-19, у NASA сподіваються відправити Perseverance до Марса у межах найближчого стартового вікна. Місія здобула найвищий пріоритет з боку відомства. На цей час її запуск запланований на липень цього року.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Новини інших медіа
Світитися, щоб вижити: як складні молекули виживають у космічних хмарах
Фізики створили «бомбу-чорну діру». Навіщо це потрібно і чи варто хвилюватися?
CubeRover от Astrobotic готовий до польоту на Місяць
Curiosity продірявив брудні залишки висохлого озера на Марсі
Супутники Starlink шкодять радіоастрономії паразитними сигналами
Чи зможе сонячний екран захистити Землю від змін клімату
На невизначений термін: політ Ax-4 відкладений через витік у російському модулі МКС
Три гарячих юпітери біля трьох помаранчевих карликів: нове відкриття астрономів
Астронавт МКС виловив несподівану «здобич» на космічній риболовлі
Perseverance на Марсі зробив сенсаційне відкриття у кратері Єзеро