«Роскосмос» переніс запуск носія «Протон-М» з-за неякісних деталей

31 березня з космодрому Байконур мав відбутися запуск ракети “Протон-М” із двома супутниками зв’язку “Експрес”. Проте на початку березня з’явилося повідомлення про його перенесення на травень. Незабаром на сайті «Роскосмосу» опублікували короткий пресреліз, в якому йдеться, що рішення про перенесення старту пов’язане із заміною комплектуючих, які «не відповідають одному з параметрів, що перевіряються». У повідомленні не уточнюється, про який саме компонент ракети йдеться.

Запуск ракети “Протон-М”. Джерело: Роскосмос

За даними російських ЗМІ, проблеми виникли з болтами, що використовуються у внутрішньому кріпленні елементів «Протон-М». Вони були загартовані, що негативно вплинуло на їхню міцність. Також повідомляється, що аналогічний дефект виявили на ракеті “Протон-М”, яка призначалася для запуску міжпланетного зонда ExoMars. Сьогодні ESA та «Роскосмос» повідомили про його перенесення з 2020 на 2022 рік.

Неякісні компоненти були зроблені у 2015-2016 р. Їхня заміна вимагатиме приблизно 45 днів і буде зроблена на самому Байконурі. Що стосується носія, що призначався для місії ExoMars, то його, мабуть, тепер використовують для іншого запуску.

За матеріалами: https://www.roscosmos.ru