Російська ракета «Ангара-А5» не злетіла

Запланований на 9 квітня запуск російської ракети «Ангара-А5» був скасований. Він мав стати першим для цієї модифікації носія з космодрому «Восточний», однак в останню хвилину автоматика скасувала його.

Ракета «Ангара-А5» на стартовому майданчику
Ракета «Ангара-А5» на стартовому майданчику. Джерело: www.bbc.com

Старт ракети «Ангара-А5» скасований

9 квітня 2024 року зі стартового майданчика на космодромі «Восточний» мав відбутися запуск російської ракети «Ангара-А5». Однак за дві хвилини до запланованого старту відлік був зупинений. Причину цього спочатку не повідомили. Трохи пізніше з’явилося офіційне пояснення від «Роскосмосу».

За словами голови космічної програми країни-агресорки Юрія Борисова, автоматика, що керувала пуском, отримала сигнал про проблеми з наддувом бака окислювача центрального блоку. Запуск зупинили на 24 години. Повторна спроба відбудеться у середу, 10 квітня.

Варто зазначити, що це не перша подібна проблема з російськими носіями, яка сталася останнім часом. 21 березня за дуже схожих обставин був перенесений запуск ракети «Союз» із космонавтами на борту. Схоже, що санкції через вторгнення в Україну таки повільно вбивають російську космічну програму.

Що таке ракета «Ангара»

«Ангара» — це російська ракета, що має прийти на зміну «Протону», яким досі запускають більшість супутників країни-агресорки. Останній носій застарів уже дуже давно. «Роскосмос» офіційно розпочав програму згортання його виробництва, однак остаточно відмовляться від нього ще не скоро через наявність великих запасів.

Програма створення «Ангари» стартувала ще в далекому 1992 році. За час її існування концепція неодноразово змінювалася і зрештою росіяни вирішили робити модульну ракету — своєрідний конструктор, з якого залежно від використаних блоків можна отримати носій, здатний виводити на орбіту від 5 до 38 тонн корисного вантажу.

Однак красива ідея у росіян забуксувала на десятиліття. Варто сказати, що за 32 роки з початку розробки перенесений запуск є лише сьомим і лише п’ятим для «Ангари-А5». На цю модифікацію, здатну виводити на низьку навколоземну орбіту 24,5 т вантажу, росіяни покладають особливу надію. Спеціально для неї вони кілька років будували на космодромі «Восточний» спеціальний комплекс. І ось уже перший старт із нього відбувається з проблемами.

За матеріалами www.bbc.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield
Найбільший кратер на Місяці виявився круглішим, ніж вважалося раніше
Зоряні ясла і наднові: камера темної енергії розкрила секрети Південної Вертушки