Російська ракета «Ангара-А5» не злетіла

Запланований на 9 квітня запуск російської ракети «Ангара-А5» був скасований. Він мав стати першим для цієї модифікації носія з космодрому «Восточний», однак в останню хвилину автоматика скасувала його.

Ракета «Ангара-А5» на стартовому майданчику
Ракета «Ангара-А5» на стартовому майданчику. Джерело: www.bbc.com

Старт ракети «Ангара-А5» скасований

9 квітня 2024 року зі стартового майданчика на космодромі «Восточний» мав відбутися запуск російської ракети «Ангара-А5». Однак за дві хвилини до запланованого старту відлік був зупинений. Причину цього спочатку не повідомили. Трохи пізніше з’явилося офіційне пояснення від «Роскосмосу».

За словами голови космічної програми країни-агресорки Юрія Борисова, автоматика, що керувала пуском, отримала сигнал про проблеми з наддувом бака окислювача центрального блоку. Запуск зупинили на 24 години. Повторна спроба відбудеться у середу, 10 квітня.

Варто зазначити, що це не перша подібна проблема з російськими носіями, яка сталася останнім часом. 21 березня за дуже схожих обставин був перенесений запуск ракети «Союз» із космонавтами на борту. Схоже, що санкції через вторгнення в Україну таки повільно вбивають російську космічну програму.

Що таке ракета «Ангара»

«Ангара» — це російська ракета, що має прийти на зміну «Протону», яким досі запускають більшість супутників країни-агресорки. Останній носій застарів уже дуже давно. «Роскосмос» офіційно розпочав програму згортання його виробництва, однак остаточно відмовляться від нього ще не скоро через наявність великих запасів.

Програма створення «Ангари» стартувала ще в далекому 1992 році. За час її існування концепція неодноразово змінювалася і зрештою росіяни вирішили робити модульну ракету — своєрідний конструктор, з якого залежно від використаних блоків можна отримати носій, здатний виводити на орбіту від 5 до 38 тонн корисного вантажу.

Однак красива ідея у росіян забуксувала на десятиліття. Варто сказати, що за 32 роки з початку розробки перенесений запуск є лише сьомим і лише п’ятим для «Ангари-А5». На цю модифікацію, здатну виводити на низьку навколоземну орбіту 24,5 т вантажу, росіяни покладають особливу надію. Спеціально для неї вони кілька років будували на космодромі «Восточний» спеціальний комплекс. І ось уже перший старт із нього відбувається з проблемами.

За матеріалами www.bbc.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine