Rocket Lab побудує космічний апарат для місії EscaPADE

Rocket Lab отримала контракт NASA на будівництво двох супутників для місії ESCAPADE (The Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers). Вони будуть створені на базі універсальної супутникової платформи Photon, яка в свою чергу перетворюється в космічний апарат розгону ракети Electron.

Місія втечі (концепція). Джерело: NASA

Місія ESCAPADE буде реалізована в рамках програми SIMPLEx-2 (Малі інноваційні місії з дослідження планет). Він передбачає вивчення об’єктів в Сонячній системі з використанням невеликих і відносно недорогих міжпланетних зондів. Метою місії буде Червона планета.

Два ідентичних апарати Rocket Lab будуть запущені в 2024 році як вантаж комерційного перевізника NASA. Після одинадцятимісячного польоту вони виходять на подовжену анеоцентричну орбіту, де вивчать марсіанську атмосферу і магнітосферу і особливості їх взаємодії з сонячним вітром. Місія розрахована на номінальний термін в один рік.

Варто нагадати, що це не єдиний міжпланетний проект Rocket Lab. У 2023 році компанія має намір відправити власну місію на Венеру.

За матеріалами: https://www.rocketlabusa.com