Нещодавно приватна космічна компанія Rocket Lab купила виробника корисного навантаження для супутників Geost. Її керівництво не приховує, що планує стати підрядником Міністерства оборони США і для цього забезпечує собі надійні логістичні ланцюжки.

Rocket Lab та її придбання
Нещодавно компанія Rocket Lab витратила 275 млн доларів на купівлю постачальника корисного навантаження для космічних апаратів Geost. Ця угода дозволить їм мати надійне забезпечення електронними схемами, якщо вони вирішать реалізувати якийсь великий проєкт.
За словами директора Rocket Lab Пітера Бека, це ще не кінець. Компанія і надалі планує купувати ті виробництва, які їй потрібні, щоб стати великим універсальним постачальником космічних послуг.

Колись Rocket Lab починала як невелика новозеландська компанія, що будує малі ракети для виводу на орбіту легких супутників. Однак відтоді багато що змінилося, і залучені кошти тут все частіше витрачають на придбання ключових технологій. Загалом з 2020 року придбали й успішно вертикально інтегрували 5 різних компаній.
Сюди входять Sinclair Interplanetary, яка виробляє обладнання для супутників; Advanced Solutions Inc., розробник програмного забезпечення та систем наведення; Planetary Systems Corp., яка будує системи розділення супутників; та SolAero Holdings, виробник сонячних панелей космічного класу.
Плани на військові контракти
Пітер Бек прямо говорить, що головна мета, яку зараз переслідує Rocket Lab, — отримання військових контрактів і перетворення на постійного підрядника для Агенції з космічного розвитку США. Однак справа ця не така проста, адже там вже є купа великих компаній підрядників.
Американські військові хочуть мати справу з тими компаніями, які вже пропонують готові рішення та надійні ланцюжки постачання, аби виконання контрактів не зривалося через те, що якихось блоків немає. І саме однією з таких і прагне стати Rocket Lab.
Компанія перебуває у процесі придбання Mynaric, німецького постачальника оптичних комунікаційних терміналів, що використовуються для лазерних зв’язків між супутниками.
За матеріалами spacenews.com