Ракеті Astra не вистачило кількох секунд для виходу на орбіту

16 грудня компанія Astra Space зробила нову спробу відправити в космос свою малу ракету-носій Rocket 3 (Rocket 3.2). Вона була запущена з космодрому Кодьяк, розташованого на острові з такою ж назвою біля берегів Аляски.

В цілому місія пройшла набагато успішніше, ніж попередня спроба запуску. Rocket 3.2 пройшла точку максимального аеродинамічного опору (MAX-Q), після чого відбулося успішне відділення другого ступеня, який досяг висоти 390 км. Однак його швидкість в апогеї склала всього 7,2 км/с, що на 0,5 км/с менше першої космічної. Через це ступінь не зміг досягти навколоземної орбіти. Через 21 хвилину після запуску він увійшов в атмосферу і зруйнувався над Тихим океаном. Варто відзначити, що на ньому не було жодних вантажів від комерційних клієнтів.

За даними Astra Space, двигун другого ступеня Rocket 3.2 вимкнувся на 12-15 секунд раніше, ніж передбачалося планом польоту. Це було пов’язано з помилкою в розрахунку паливної суміші. Тим не менше, компанія дуже задоволена тестом і зазначає, що досягла більшості цілей.

Фахівці Astra Space вже зайняті виготовленням наступного екземпляра свого малого носія (Rocket 3.3). Очікується, що його запустять через кілька місяців. Також повідомляється, що цього разу на борту ракети буде корисне навантаження.

За матеріалами: https://spacenews.com