Ракета Astra Space зазнала пошкоджень під час підготовки до пуску

На початку березня аерокосмічний стартап Astra Space зробив спробу пуску малого носія Rocket 3.0. У разі успіху компанія отримала б 2 млн доларів від Управління перспективних дослідницьких проэктів Міноборони США (DARPA). А якби їй вдалося зробити ще один пуск корисного навантаження із заданими параметрами протягом 30 днів, вона б отримала додаткові 10 млн доларів. Проте, спроба виявилася невдалою. Через технічні проблеми старт довелося скасувати, буквально в останню хвилину.

Попри невдачу, інженери компанії продовжили роботу над носієм. Нова спроба пуску була запланована на кінець березня. Але, мабуть вона також не відбудеться. 23 березня представник Astra повідомив про її скасування через пошкодження ракети під час передстартової підготовки.

Компанія не повідомила жодних подробиць про причини інциденту та ступінь пошкодження ракети. Проте відомо, що стартовий комплекс на острові Кодьяк, звідки планувалося здійснити пуск, був тимчасово закритий, через небезпеку для персоналу.

Представники Astra поки не повідомляють, коли відбудеться нова спроба пуску Rocket 3.0. Але якщо носій отримав серйозні пошкодження і для їхнього усунення компанії потрібно викликати додаткових фахівців, терміни можуть суттєво зрушені, через карантинні заходи. Для боротьби з поширенням коронавірусу влада Аляски зобов’язала всіх людей, які прибувають до штату, проходити обов’язковий 14-денний карантин.

За матеріалами https://spacenews.com